Eko-Grant sp. z o.o. sp. k.

Opis

hide

 

 


Największy wybór pelletuPrzygotowując się do sprostania zapotrzebowaniu na nowoczesne ekologiczne i energooszczędne paliwo nasza firma jako pierwsza na śląsku rozpoczęła produkcje pelletu- biopaliwa powstającego z czystego drzewa sprasowanego w procesie produkcji do postaci drobnego granulatu.
Pellet (z ang. pellet) zyskuje popularność ze względu właśnie na swoje ekologiczne i ekonomiczne cechy. Badania wykazały, że przy spalaniu peletu poziom wydzielającego się CO2 jest dokładnie taki sam jak to samo drzewo potrzebuje do wzrostu, co więcej w procesie spalania nie uwalnia się siarka. Produkt jest praktycznie wolny od pyłów (poziom zawartości równy jest ok. 0,3%) i nie zawiera żadnych substancji toksycznych. Dodatkowo efekt spalania peletu - popiół (w ilości - 0,5% węgiel ekogroszek - 12%)jest coraz częściej wykorzystywany jako  nawóz do podsypywania np roślin w ogródku.


Pellet to jednak przede wszystkim relatywnie tanie źródło energii. Szacuje się, że na ogrzanie domu jednorodzinnego średniej wielkości zużywa się w ciągu okresu zimowego od 4 do 5 ton tego paliwa, które jest ok. dwukrotnie tańsze od oleju opałowego i gazu. Ok. 2 kg pellet zastępuje 1 litr oleju opałowego.

Rosnące ceny innych źródeł energii takich jak gaz olej opałowy czy węgiel,powodują opłacalność stosowania urządzeń grzewczych spalających pelety Kotłownie tego typu nadają się zarówno do ogrzewania budynków mieszkalnych, użyteczności publicznej jak i budowli przemysłowych, warsztatów, magazynów i wielu innych.
Warto również pamiętać, że rozwój odnawialnych źródeł energii wpisany jest w unijne programy ekologiczne. Ich udział w krajach wspólnoty ma wzrastać stopniowo do 12% , przy czym w Polsce wynosi on obecnie 7,5%.


A planowane wprowadzenie tzw opłaty kominowej (opłaty za spalanie nieekologicznych nośników energii takich jak węgiel czy olej opałowy) spowodowała duże zainteresowanie wśród inwestorów planujących zakup lub modernizacje istniejących kotłowni.
Potwierdzeniem wysokiej jakości granulatu sprzedawanego w firmie Eko-Grant. jest niemiecki certyfikat DIN+, honorowany we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

 

Zalety pellet:


Relatywnie niska cena peletu w stosunku do wydajności i innych źródeł energii.
Duża dostępność surowca w postaci zrębki drewna.
Pellet należy do tzw. "odnawialnych źródeł energii".
Pellet zawiera tzw. "neutralny węgiel", czyli ten rodzaj węgla, który krąży w przyrodzie, uczestnicząc w procesach życiowych, zatem jego spalanie nie powoduje emisji gazów cieplarnianych wywołujących wzrost temperatury globu.
Pellet drzewny jest paliwem czystym, nie brudzącym nie wytwarzającym pyłów ani gazów wywołujących alergie. (co najwyżej pachnie lasem)
pelety nie są paliwem strategicznym, zatem ich cena nie jest uzależniona od aktualnej sytuacji politycznej, stad stanowią doskonałą alternatywę dla ropy naftowej czy gazu.


Dane peletu produkowanego przez naszą firmę


Dane techniczne:
wilgotność do 9%
średnica 4 -6 - 8 mm średnicy , długość do 40mm
zawartość popiołu  w zalezności od klasy od 0,34% do2%
kaloryczność maksymalna 19000kJ/kg
zawartość podziaren 4,5%
gęstość 1,0 - 1,4 kg/dm3
Pakowanie
worki 15 kg
worki 20 kg
big-bag 1 T (1000 kg)


Pellet produkowany może być zarówno z trocin liściastych suchych jak i iglastych suchych. Udziały masowe trocin kształtują się następująco: trociny liściaste-30% i trociny iglaste 70 % . W przypadku pelletów SAN i NYSA. Trociny iglaste 100 % w pelecie ODRA i WISŁA. Pelelt REGA stosunek trocin niezmierzalny pellet z pozostałości po produkcji drzewnej.

Najważniejszym czynnikiem wpływającym na proces spalania jak sie okazuje nie jest  rodzaj drewna z którego powstał pellet lecz zawartośc popiołu który wpływa w mniejszych kotłach, palnikach oraz kominkach pelletowych na prawidłową pracę urządzenia.

Idąc na skróty proponujemy do kotłów mniejszych niż 30 kW bez mechanicznego usuwania opiołu z paleniska Pellet ODRA i WISŁA. W kotłach z mechanicznym usuwaniem popiołu , rusztem obrotowym lub ruchomym dosknale sprawdza się pellet SAN i Nysa. Natomiast do wszystkich kotłów szufladowych lub retortowych polecamy peller REGA który w pełni zastępuje eko-groszek.


Przykładowe zdjęcia proponowanego towaru

 

Parametry podstawowe pelletu drzewnego

Kaloryczność w przedziale 16,8 do 18,2 GJ

Wilgotność do 9%

Popiół :

REGA 6 lub 8 mm 2%

ODRA 6 mm        0,4%

WISŁA 6 mm     0,34%


Zalety pelletu

hide

-Czystość w kotłowni                                -Zwiększenie zywotnosci kotła                -Brak tzw. "czadu" tlenku wegla              -Popiół do 2% spalonego pelletu          -Zawsze jednorodny opał bez wilgoci kamieni i innych obcych dodatków

biurko

dogodna lokalizacja

Znajdujemy się pomiędzy Katowicami i Krakowem zapraszamy do siedziby Sławków ul. Fabryczna

Nazwa produktu: